Casillas: Dua të bëhem si Mourinho

Iker Casillas thotë se ai dëshiron t’i ndjekë hapat e trajnerit të Real Madridit, Jose Mourinho, nëse ndonjëherë vendos të ndërtojë karrierë si trajner.
Dyshja u raportua se kanë pasur një raport jo aq të mirë vitin e fundit, por Casillas e sheh portugezin si një model shembull.

“Si kush do të doja të dukem nëse do të isha trajner? Do të doja të shijoja një rol të ngjashëm me atë të Mourinhos dhe do të më pëlqente të jem si ai nëse ndonjëherë bëhem trajner”, ka thënë Casillas.