Del Piero: Patjetër të fitojmë ndaj Lazios


Sulmuesi i Juventusit, Alessandro Del Piero, thotë se Biankonerët do t’i kërkojnë me çdo kusht tre pikë në ndeshjen e sotme të Serie A kundër Lazios, për t’u kthyer në krye të tabelës.
“Ne kemi nevojë për tre pikë të plota me qëllim që të ruajmë ëndrrën për titull. Java e mëhershme nuk mund të kishte shkuar më mirë për ne. Ne mposhtëm Palermon dhe u ngjitëm në vendin e parë”.

“Megjithatë, tash na pret një javë vendimtare dhe e vështirë. Kjo nuk është koha për të festuar. Ne duhet të fokusohemi në ndeshjen kundër Lazios dhe të nxjerrim tre pikë edhe një herë. Ne të gjithë dëshirojmë të arrijmë shumë gjëra sërish”, ka thënë Del Piero për Tuttosport.