Milani larg titullit, barazim dhe gol "fantazme"

Milani barazon ne fushen e vet ndaj Bolognes. Ndeshja ka filluar me rritem nga miqte te cilet arriten te shenojne te paret. Ibrahimovic ka shenuar nje gol te rregullut i cili nuk eshte quajtur nga arbitri per pozicion jashte loje. Pas te kuqit te Boneres ne minuten e 80 Milani ka dale i gjithi ne sulm dhe ne minuten e 90 ka barazuar shifrat me ane te Ibrahimovic. Pas ndeshjes Allegri u shpreh i inatosur pasi ky nuk eshte rasti i pare qe nuk ju quhen gola te rregullt, njesoj si ne ndeshjen me Catanian dhe Juventusin.