Sneijder në planet e Stramaccionit

Trajneri i Interit, Andrea Stramaccioni, ka thënë se nuk ka probleme me mesfushorin Wesley Sneijder duke qartësuar se holandezi është pjesë e planeve të tij.
“Nuk dua të bëj krahasime me ata që ishin para meje, por një lojtar si Sneijderi, për mua nuk do të jetë kurrë problem”.

“Ai është lojtar i rëndësishëm dhe përfshirja e tij në planet e mia nuk është telashe”, ka thënë Stramaccioni në një konferencë për media.

27-vjeçari nuk ka luajtur nën trajnerin e ri për shkak të lëndimit, ndërsa trajnerët e mëparshëm, Gian Piero Gasperini dhe Claudio Ranieri, nuk kanë arritur ta inkorporojnë atë në sistemet e tyre taktike